Kompozit Dış Cephe Uygulamaları

Kompozit panel sistemlerini izlere kısaca anlatmaya çalışalım. İki alüminyum levhanın arasında polietilen çekirdek bulunan ve yüzeylerinden biri renkli maddeye kompozit panel denir. Çürümeyen paslanmayan, temizlenmesi çok kolay olan bu ürün mimarların, mühendislerin özgün tasarım ve binalar yapmasına olanaklar sağlamaktadır.

Kompozit panel binada şık görünümü yanında ısı yalıtımı konusunda çok başarılı bir üründür , bina ısı yalıtım yönetmeliğine uygun olduğu için kompozit panel kullanılan bölümlerde ekstra mantolama ve benzeri ısı yalıtım yaptırmanıza gerek kalmamaktadır , paneller ile bina arasında taşyünü izolasyon yapılmaktadır.

Konpozit panel alüminyum olduğu için paslanmaz dış etkenlere dayanıklıdır ,hafif ve işlenmesi kolay bir malzemedir , kompozit panellerde istenilen renk kullanabilme özelliği vardır solit renklerin yanında ahşap görünümlü, seramik granit görünümlü ,özel simli renkler gibi birçok renk seçeneği vardır. Alüminyum kompozit paneller de kullanılan boya tekniği ve özelliği itibari ile güneş ışığında solmaz renk kaybı olmaz bu nedenle çok uzun ömürlü bir kaplama malzemesidir.

kompozit panel sistemleri

En Büyük Sermayemiz Referanslarımızdır...

Aluminyum Kompozit Panel Sistemleri

Simetics kompozit panel yurt içinde ve yurt dışında her türlü mimari yapıya kompozit panel kaplama uygulamalarının en güzel örneklerini uygulamaktadır. Firmamız binanızın ihtiyacına yönelik tüm tasarım ve teknik çalışmaları yapmaktadır .  Kompozit panel İzmir ve yurt çapında uyguladığımız projelerimizi referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz.

Bu ürünün en önemli özelliği biri el aletleriyle ısıtılmadan şekil verilebilir olmalarıdır.Bu ne demek? Bir çok sert yapı malzemesi demir gibi işlem yapacağınız zaman mutlaka bir ısı veya sıcaklığa maruz bırakılmalıdır. Kompozit panel de kesinlikle böyle birşeye ihtiyaç yoktur kesim makineleri ile her türlü işlem yapılabilmektedir ayni şekilde delme ve bükme gibi işlemlerde yapılabilmektedir çok rahat bir biçimde.

Bir çok renk seçeneği mevcuttur , ses geçirmezliği, ile dış cephe giydirme, çatı kaplamalarında, levhalarda, dekarasyon işlerinde yaygın şekilde kullanilmaktadır.

Kompozit panel ürünleri çok dayanıklı ve hafiftir.Esnek ve proje uygulanabilirliği çok yüksek ürünlerdir.Ses ve ısı izolasyonu konusunda çok başarılıdırlar. Kompozit panel ürününün imalatı ve işlenebilirliği çok kolaydır. Çevre koşullarına karşı dayanıklı bir yapı malzemesidir.Bu ürünlerde temizle yapmak da çok kolaydır.Hızlı ve kolay bir şekilde montaj yapılabilmektedir.Estetik ve göz alıcı bir görünüme sahiptir.

Kompozit Panel Kaplama Uygulamaları

Bu ürünü aslında orada burada kullanılıyor diye sınıflandırmak çok doğru olmayabilir çünkü ürün o kadar esnek bir ürün ki iç ve dış bütün yapılarda çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Bizler yinede sizlere fikir vermek adına paylaşmaya devam edelim.Cephe Kaplama sistemlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Tavanlarda, saçaklarda kullanılır.Ofislerin iç ve dış kapılarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.Kolon ve kiriş kaplamalarında kullanılır.Reklam ve işaret tabelalarının üretiminde kullanılabilinir.

Büyük otel ve bankalarda, metro ve otobüs istasyon ve duraklarında, benzin istasyonlarının neredeyse tamamında, alış veriş merkezlerinde, bina yenileme işlemlerinde, hatta evlerin pencerelerinde, yapılan bütün stadyumların tamamında kompozit panel kullanılmaktadır.Dediğimiz ürünün kullanımı sadece hayel gücü ile sınırlıdır.

İlgili Konular

 • Kompozit panel kaplama fiyatları
 • Kompozit panel cephe
 • Kasetli silikon cephe
 • Silikon cephe kaplama fiyatları
 • Aluminyumkompozit cephe firmaları
 • Silikon cephe detayı
 • Kapaklı cephe
 • Dış cephe giydirme
 • Silikon cam cephe
 • Alüminyum kompozit dış cephe Kaplama
 • Cam dış cephe kaplama