Kapaklı Giydirme Cephe Sİstemleri

Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi ,dış yüzeylerde cam birleşimleri arasında 50 mm ya da daha geniş alüminyum profillerin kullanılması ile oluşturulan cephe giydirme sistemidir. İsteğe göre, çok farklı formlarda projelendirilebilir. Camlar, yatay ve düşey akslarda dışarıdan mekanik olarak baskı çıtaları ile tutturulur.

Sistemin hava ve su sızdırmazlığı, içeride ve dışarıda kullanılan EPDM fitiller ile sağlanır. Kapaklı cephe sistemi, istenirse yarı kapaklı yarı silikon cephe (Semi Strukturel) formuna getirilebilir.

Dışta kullanılan yatay ya da düşey eksendeki kapak profilleri, isteğe göre iptal edilerek bu profillerin yerine fuga boşluklarına silikon dolgusu yapılır. Böylelikle, dışarıdan bakıldığında cephe yüzeyinde düşeyde ya da yatayda istenilen yarı silikon yarı kapaklı form elde edilebilir.

Sistemde dışarıdan bakıldığında belli olyan kanatlar da kullanılabilir. Sistem, ilave elemanlar ile ısı yalıtımlı hale dönüştürülebilir.

kapaklı giydirme sistemleri

En Büyük Sermayemiz Referanslarımızdır...

.

Kapaklı Cephe Giydirme Sistemi

Simetics kapaklı cephe giydirme sistemlerinin uygulamaları konusunda deneyim sahibi bir firmadır. İzmir ve tüm yurt çapında üstlendiğimiz cephe giydirme projelerinin yanı sıra yurt dışındada cephe giydirme projelerinde görev almaktan mutluluk duymaktayız.

Alüminyum kapaklar farklı kesitlerde üretilmektedir bu da cephe sistemini oldukça estetik hale getirmektedir. Simetics Yarı Silikon cephe giydirme sistemleri tüm bu özelliklerinin yanı sıra bakım gerektirmez uzun ömürlüdür bu nedenle; İş merkezleri , konutlar , fabrikalar , alış veriş merkezleri , resmi kurumlar, oteller , hastaneler , okullar ve birçok kamu binalarında tercih edilmektedir.

Simetics yarı silikon cephe uygulamalarını referanslar bölümünden inceleyebilirsiniz; detaylı bilgi ve prjelerinize özgün dış cephe tasarımları için bize ulaşabilirsiniz.

Kapaklı Cephe Uygulamaları

Kapaklı cephe giydirme sistemleri , bu alüminyum paneller, istenildiğinde dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen gizli kanat haline dönüştürülebilir.

Ayrıca binanın yapısı, binanın bulunduğu coğrafi bölge ve iklim şartlarına göre bu panellerde kullanılan profil tipleri değiştirilerek (ısı bariyerli ve çok odacıklı profiller kullanılarak) sisteme ısı yalıtım özelliği kazandırılabilir.

Kendi alt alüminyum konstruksiyon detaylarına sahiptir. Her türlü ısı yalıtım levhası ile (EPS, XPS, Taş yünü, Cam yünü) kullanılabilir.

İlgili Konular

  • Kapaklı silikon cephe
  • Yarı Silikon cephe kaplama fiyatları
  • Yarı Silikon cephe nedir?
  • Silikon cephe detayı
  • Kapaklı cephe örnekleri
  • Dış cephe giydirme
  • Silikon cam cephe
  • Alüminyum kompozit dış cephe Kaplama
  • Cam dış cephe kaplama