Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri

Alüminyum sistemleri Isı yalıtımlı ve yalıtımsız sistem serileri olarak ikiye ayrılmaktadır. Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama alüminyumun ısı iletkenliğini önlemek için tasarlanmış özel bir üründür. Doğrama profilleri bakalit malzeme ile dış cephe ve iç cephe olarak ayrılmaktadır böylece kasa ve kanatlar üç odacıklı olarak imal edilmektedir, dış cephede kalan alüminyum odacık sıcak ve soğuktan etkilenirken orta bakalit olan kısım bu ısı farklılıklarını içerideki odacığa iletmez ve sıcak veya soğuktan binanın etkilenmesini önler.

Alüminyum yalıtımlı olduğu gibi camlarında yalıtımlı çift cam olması gerekir. Aynı durum yalıtımlı camlar için geçerlidir dış cephedeki cam soğuk ve sıcaktan etkilenir ancak iç cephede kalan cam sıcak ve soğuk tan etkilenmez ve binadaki ısı kaybını önler.

Isı Yalıtımlı Doğrama Sistemerinin Avantajları

Isı yalıtımı sağlanmış yapılarda enerji tasarrufu çok etkilidir ısıtma ve soğutma maliyetleri yalıtımı olmayan binalara göre yarı yarıya fark göstermektedir, bu sebeple yeni yapılarda yalıtımlı doğrama ve cam kullanımı yaygınlaşmaktadır. Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama fiyatlandırmaları ve malzeme nitelikleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.