dış cephe giydirmeHikayemiz

Simetics cephe firmamizin kurucusu, 1996 ilk Ankara da bulunan Detay Cephe firmasında çıraklık ile başladıktan sonra aluminyum ile tanışmış oldu. Bu firmada 2002  senesine kadar çalışmaya devam etti. Sonra ki yıllarda Metal Yapı ve Çuğardaroğlu Aluminyum gibi köklü firmalar da birçok yurtdışı ve yurtiçi büyük projelerde teknik elaman olarak yer alarak tecrübesini gelişitirdi.

2004 senesine kadar Alümiyumve dış cephe sistemleri projelerinde görev alan, vatani görevini tamamladıktan sonra 2005 senesinde  tekrar gönül verdiğ sektöre geri dönerek Detay Cephe firmasının üstlenmiş olduğu projelerde taşeron firma olarakfaaliyetleine başladı.

Kuruluş

2008 tılında sektördeki kalifiye teknik elman ihtiyacına yönelik olarak diğer Yapı ,İnşaat ve Cephe Sistemleri firmalarına çözüm ortağı olmak üzere  Simetics Cephe Sistemleri firmasını kurdu. 2008 semesinden bu yana geçen zaman içersinde bir çok projede uygulayıcı olarak görec alan Simentics Dış Cephe Sİstemleri, hem yurt içinde hem de yurt dışında Cephe Sistemleri konusunda aranan bir çözüm ortağı olma ve yapı sektöründe bir marka olma hedefine günden güne ulaşmaktadır.

Vizyonumuz

Aluminyum Doğrama ve Dış Cephe Sektorun de Türkiye de üstlendiğimiz projelerin sayısı kadar Ortadoğu ve Avrupa da  projeler üstlenerek Türkiyenin sekördeki başarısını ve adını dünya çapında duyurmak ve kalıcı başarılara imza atmaktır.Verilen hizmet; Teknolojiyle değişse’de her çalışmamızın esası; Yıllarca paylaşılacak dostluğu inşa etmektir…
Misyonumuz

İş yaparken toplumun ve iş dünyasının doğru bulunduğu ve kabul edeceği yöntemlerle iş yapmaktır. Her sektörün kendine özgü iş yapma şekilleri ve yöntemleri vardır. Sektörel birlikteliklerle en doğru uygulamaları ve davranış biçimlerini gerçekleştirmek suretiyle hep pozitif bakarak bize ihtiyacı olan kurumlara hizmet vermek istiyoruz.

Uluslararası arenada da etik değerler ve iş ahlakı konusunda gelişmeleri takip ederek, şirketlerimizin dünya normlarına uyması için neler yapması gerektiğini ortaya çıkartmak istiyoruz. Benzer yurtdışı kuruluşlarla iş birliği yapmayı,bu şekilde Türk iş dünyasını dünya standartlarına çıkartmayı, bu konuda görevler üstlenmeyi ve yenilikleri takip etmeyi hedefliyoruz.

Şirketlerimizin yapması gereken değişiklere belirleyerek etik konusundaki uygulamaları yapabilmek amacıyla durum tespiti, iş normlarının hazırlanması, organizasyon değişikliklerinin gerçekleştirilmesi, eğitim, ölçme ve değerlendirme gibi fonksiyonları ve etik konusunda her türlü bilimsel çalışmayı Simetics olarak yapalım istiyoruz.

İlk etapta bir durum değerlendirme fotoğrafı çekerek işe başlarız. Bu çalışma sonucunda, iş dünyasının etik kavramından neyi algıladığını, beklentileri, öncelikleri, sorunları ve uygulamaları Ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olduk.

İlkelerimiz

Tüm çalışan insanlar bilinçlendiriliyor,
Hedefler belirleniyor,
Kişilere verimlilik bir felsefe olarak benimsetiliyor.

Simetics ‘de;

Yöneticilik vasıflarına uygun, konusunda eğitimli,bilgili ve uzman yöneticiler,
Doğru kişilere verilmiş yetki ve sorumluluklar,
Akılcı işletme sistemleri, iş akışları,
Programlı çalışma saatleri,
Stratejik toplantılar,
Ast üst ve insani ilişkilere uyum,
İyi dekore edilmiş çalışma mekanları.

Ve tabi ki;

Bütün bunların yolu, yine insana değer vermekten;
Bilgiden üst düzeylerde Yeni Dünya İçin* yararlanmaktan geçiyor…